SEO Uyumlu Web Sitesi Nedir?

SEO Uyumlu Web Sitesi Nedir?

SEO nedir, SEO açılımı nedir, SEO türkçe açılımı nedir, SEO uyumlu web sitesi nedir, SEO uyumlu web sayfası nasıl yapılmaktadır, web sitesine SEO yapacak mısınız, internet sayfamız güncel SEO algoritmalarıyla uyumlu olacak mı diye çokça sorular geliyor müşterilerimizden. SEO uyumlu olduğunda web sitesi adına avantajları nelerdir diye merak ediyorsunuzdur eminiz. Konuyu kolayca anlaşılır hale getirebilmek amacıyla bilgilerimizi paylaşarak sizleri "SEO" uyumluluğunun kurgusu ve uygulanması hakkında bilgilendirmek istiyoruz.

SEO(Search Engine Optimization) Nedir?

İngilizce isminde "Search Engine Optimization" kelimelerinin baş harflerinin bir araya gelmesiyle oluşan "SEO", türkçeye "Arama Motoru Optimizasyonu" olarak geçmiştir. Arama motoru optimizasyonu; web sitelerini aratarak bulduğumuz güncel arama motorlarının botlarına (en çok bilineni google) şirin görünmek, sevimli görünmekle kalmayıp bu işin otoritesi gibi durmak maksadıyla yapılan web sitesini uygun biçimdeki tekniklerle şekillendirmek, yoğurmak diyebiliriz. İnternet sitenizde Google'ın beklediği SEO kriterlerine dikkat edin.

Web sitelerini yaparken kullandığımız öncelikli yapı SEO dediğimiz site içi optimizasyon yapısını kurgulayarak web sayfalarını mantık çerçevesinde birbirleriyla bağlamak, sadece bağlamakla kalmayıp arama motorlarına web sitemizin erişilen sayfasının hangi bilgileri içerdiğini, insanlara hangi amaçla hitap ettiğini belirtmek, tanıtmaktır. SEO uyumlu web sitesi kurgusunda uygulanan bu tekniğe SEO ; yani web sitesi içinde yapılandırılmış arama motoru optimizasyonu uyumluluğu diyebiliriz. Arama motorlarına ait örümcekler; diğer adıyla arama motoru botu, web sayfanıza ulaştığında belli başlı yollar izleyerek sitenizi indeksleyerek kayıt altına alır ve sitenizin ilişkilendirilmiş kategorilerde bulunmalarını sağlarlar. Biz web sitelerini size ulaştırırken bu yapıyı kurguluyarak uyguluyor, internet sitenizi SEO kurallarına uyumlu şekilde teslim ediyoruz. Web sayfası güncel kod yapısıyla düzgün şekilde, Google'a uyumlu kodlanmışsa, arama motoru botları siteye geldiklerinde yabancılık çekmeden alıştıkları sistem dahilinde sayfalarınızı kolayca kayıt altına alacaklardır. Kendisini Google botlarına doğru anahtar kelime ve kaliteli organize edilmiş etiketlerle tanıtabilen web siteniz, iyi puanlar alarak sıralamada ilerilere fevkalade kolay adımlarla yükselecektir. 

SEO Uygulamasında Dikkat Edilesi Öğeler Nelerdir?

Aslına bakarsanız SEO uyumlu web sitesi yapmak için SEO kurallarına uygun bir web tasarım yapmak ve Google' ın bizden istemiş olduğu kriterleri uygulamamız gereklidir; tüm bu detayların listesi oldukça kabarık olacaktır, konuyu çok karmaşık hale getirmeden bu listenin en kritik 6 maddesini sizlerle paylaşıyoruz.

1- İlgili web sayfanızın URL bağlantısında anahtar kelime mutlaka bulunmalıdır.

2- "Title" olarak tabir ettiğimiz başlık alanında anahtar kelime kullanışmış olmalıdır.

3- "Description" olarak geçen açıklama alanında anahtar kelimenin kullanılması şarttır.

4- "Keyword" alanında dilerseniz kullanabilirsiniz, çünkü Google yakın zamanda yapmış olduğu güncellemelerle Keyword alanında kullanılan kelimelerin itibarını azaltmış bulunmaktadır.

5- Resimlerinizde ALT etiketleri kullanmayı unutmayın.

6- Sayfalarınızın benzer içerik taşıyanlarında kesinlikle "Canonical" etiketlemesi yapınız.

Bu altı kuralın dışında; web sayfanızın hızı, resimlerin ve diğer içerik dosyalarının optimize edilmiş ve sıkıştırılmış olması, barındığınız hosting alanının arama motorlarının eksi puan verdiği taraflara hizmet etmiyor olması da oldukça mühimdir.

 

Adres

 Hamidiye Caddesi,  No:21  16200, Osmangazi / Bursa

 

İletişim Bilgileri

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

GSM: 0 535 415 88 59